×
جستجو در سایت
ورود و عضویت
بازیابی رمز ورود
کد تایید ارسال شد
جهت تایید تغییر رمز کد ارسال شده را وارد نمایید
ورود
نام کاربری یا رمز خود را فراموش کرده ام
شماره موبایل خود را وارد نمایید
ارسال
اگر هنوز عضو نیستید 
عضویت
ارسال
ارسال

ما در مرکز آفرینش و توسعه فضاهای هنری سراج ضمن ایده پردازی و طراحی پروژه های تخصصی و کاربردی در خصوص آثار هنر شهری در قالب المان شهری ، مبلمان شهری و همچنین مجسمه های غول پیکر ، در خصوص تهیه و‌تدوین سند استراتژیک زیباسازی شهری نیز به مدیران شهری مشاوره می دهیم .

علاوه بر آن تهیه بسته های سرمایه گذاری و توسعه فضاهای هنری از جمله ایجاد خوانایی مجتمع های تجاری با پروژه های هنری ، بهبود فضاهای هنری و تعاملی در مراکز گردشگری ، باز پیرایی و طراحی اختصاصی شهربازی های سرپوشیده و روباز و همچنین تعریف پارک های موضوعی از مهمترین تخصص های ماست .

به عنوان برند شناخته شده کشور در حوزه طراحی منحصر به فرد فضاهای معماری و همچنین مرجع طراحی فضاها و‌عناصر تزئینی خلاق معماری برای ساخت پروژه های مسکونی و تفریحی منحصربه فرد در کشور فعالیت می کنیم .

مطالعه این بخش از سایت در جهت بررسی زمینه های همکاری به شما و دیگر افراد تصمیم گیرنده کمک شایانی خواهد کرد.

طراحی شهربازی در سراسر جهان از اهمیت خاصی به جهت تأثیر آن در تربیت نسل آینده دارد  .به همین جهت ما در مرکز آفرینش و توسعه فضاهای هنری سراج ،  پروسه طراحی شهربازی های ارائه شده با استفاده از دانش متخصصانمان در حوزه های اجتماعی ، روانشناسی ،  خلاقیت و بازی ها انجام می دهیم . بدیهی است هنرمندان متخصص در حوزه کودک از جمله طراحان گرافیک ، تصویرسازان و موسیقی دان ها در کنار تیم مهندسی و فنی ما فرایند طراحی و اجرا را تکمیل می نمایند .

از این رو ما با اساسی ترین مسئله در طراحی شهربازی ها به عنوان هویت و البته هویت ملی مواجه هستیم ، از آنجایی که حقیقت تلخ این است که کودکان و  نوجوانان ما نام شخصیت ها و قهرمانان داستان های خارجی را به خوبی می دانند اما هیچ پیش زمینه ذهنی از قهرمانان اساطیری و تاریخی این مرز و بوم ندارند . کودکان ما هالک و هری پاتر و هرکول را می شناسند اما نمی دانند آرش و کاوه آهنگر و رستم چه کرده اند و این به خاطر کم کاری ما بزرگترهایشان در سال های گذشته است .

از این رو ما در طراحی شهربازی قهرمانان داستان های شاهنامه را به عنوان محور طراحی در نظر گرفتیم و رستم را به عنوان ابرقهرمان شهربازی انتخاب کردیم تا در کنار خلق چهار کاراکتر دیگر به کودکان راه های یادگیری سه ویژگی " هوشمندی ، " قدرتمندی " و  " آینده نگری " را به همراه روش مقابله با خصوصیت " ترس " را نشان می دهد.

ما در طراحی شهربازی دو نقطه دعوت کننده اصلی در دو سمت شهربازی تحت عنوان تم پارک واقعیت مجازی به عنوان یک پارک مدرن برای گروه سنی نوجوان به بالا و البته پیشرو و در سمت دیگر شهربازی کلوپ کودک و خانواده به منظور ایجاد فضای جمعی خانوادگی بازی و نگهداری کودک برای رده سنی کودک به بالا طراحی شده است .

این بین توجه ما به سه گروه بازی های هیجانی ، بازی های خانوادگی و بازی های کودکانه نیز در سیرکلاسیون حرکتی مخاطب در مساخت تقریبی 3 هکتاری نیز بود .

تم پارک وی آر:



طراحی تم پارک vr با هدف ایجاد فضایی مهیج و سرگرم کننده برای بازی براساس بروزترین تکنولوژی های روز دنیا بارعایت سیرکولاسیون حرکتی مناسب در یک سالن  به مساحت تقریبی 700 متر مربع طراحی و اجرا شده است که شامل 8 بازی اختصاصی  واقعیت مجازی  میباشد. علاوه بر بازی ها فضای کوچکی  با عنوان کافی شاپ جهت  نشیمن در نظر گرفته شده است. علاوه بر این توجه ما در چیدمان بازی ها براساس کارکردشان مثل ترس ، وحشت ، هیجان بوده است که با ایجاد فضای کودکانه  و صمیمی در مجموعه این فضا را ایجاد کرده ایم.

رنگ به عنوان عنصر اصلی هویت بخشی به فضا با توجه به اینکه در پارک های واقعیت مجازی جدا کردن از موقعیت حال به موقعیت مجازی هست سعی کردیم فضا را به سمت رنگهای تیره تر ببریم.

این پارک اولین پارک واقعیت مجازی کشور است  که مدرن ترین و به روزترین بازی های واقعیت مجازی را در خود جای داده است .

بازی های خانوادگی :

توجه ما در طراحی این بخش از بازی های شهربازی به تنوع گروه های مختلفی که به شهربازی مراجعه میکنند هست مثل کودکان، نوجوانان، خانواده و حتی سالمندان و معلولین
در بخش بازی های خانوادگی تلاش ما براین شده که با ایجاد فضای متناسب با گروه های سنی متفاوت و حضور پدران و مادران و پدربزرگان و مادربزرگان ، ما چرخه تفریح و شادی را در گروه های سنی متنوع کامل بکنیم.همچنین در این مجموعه سعی کردیم بازی های متفاوتی خلق کنیم که تجربه منحصر به فردی در فضا ایجاد بکند. شهربازی قهرمانان بر مبنای نیازهای اختصاصی مخاطبان خود طراحی شده است . شهربازی دوستدار معلول و کلیه امکانات برای حضور ، بازی و لذت معلولان ، کودکان و سالمندان طراحی شده است .

کلوپ کودک:

فضایی آرام و دلنشین جهت بازی کودک  در کنار خانواده با رعایت سیرکلاسیون حرکتی مناسب  که شامل بخش هایی مانند استخر توپ ،استخر ماسه ، بازی های ماجراجویانه ، میز بیلیارد  ، بازی شاپ به عنوان فضاهای بازی ، اتاق تولد و همچنین  فضاهای خدماتی مثل اتاق شیردهی و تعویض کودک  در این مجموعه طراحی و اجرا گردیده است. این کلوپ براساس استاندارد های به روز طراحی شهربازی توسط مرکز آفرینش و توسعه فضاهای شهری طراحی و  اجرا شده است.

غذا و نوشیدنی

یکی از مهم ترین مسائل توجه به چیدمان سیکل غرفه ها و مراکز ارائه غذا و نوشیدنی است ما در طراحی توجه ویژه ای به ارائه متنوعی از سیستم های ارائه غذا و نوشیدنی به صورت تجمعی و نقطه ای کردیم به نحوی که همه نیازهای خوراکی مخاطب چه در قالب غذاهای رستورانی ، فست فود ، کافی شاپ ، سوپرمارکت و تنقلات به نحو مناسب و استاندارد برای بهره برداری طراحی و اجرا شده است .

بازی های کودک  :

با توجه به اینکه دنیای کودکان و خردسالان دنیایی سراسر شادی و نشاط است ما تصمیم گرفتیم که بازی های موجود در این بخش را متناسب با روحیات خردسالان طراحی کنیم . استفاده از تصویرسازی های متناسب با سنشان و رنگهای شاد که تاثیر زیادی در ایجاد انرژی و ارتباط آنها با فضا میزارد
از این رو انتخاب بازی ها ، چیدمان و توجه به نیازها و دغدغه های کودکان ما را حتی به خلق بازی های جدید برای این گروه سنی وادار کرد . تجربه ای خوب و منحصر به فرد .

بازی های هیجانی  :
 

همانطور که از عنوان این بخش از بازی ها پیداست ، مادر این بخش تمام عناصر ایجاد هیجان از جمله رنگ و شکل و فضا و نورپردازی را به گونه ای طراحی کردیم که هیجان را بیش از پیش به مخاطب انتقال دهد . نوع بازی ها و فضای کرافیکی موجود در این بخش سبب تجربه بالاترین سطح هیجان را برای مخاطب بزرگسال میشود .

مهمترین دغدغه ما در این بخش انتخاب راید های به روز  و هیجان انگیز بود ، بزرگترین ترن هوایی کشور ، هیجان انگیزترین یو و همچنین انتخاب بازی سالتو در کنار بازی های عمومی مثل فریزبی و سورتمه سیکل هیجان ما را کامل کرد . ما در کنار این رایدها فضاهایی همچون اتاق وحشت و کلبه حیوانات را نیز به این بخش اضافه کردیم .


شما می توانید جهت مشاهده سایر پروژه های هنری مرکز آفرینش و توسعه فضاهای هنری سراج به بخش نمونه کارها در سایت مراجعه فرمایید .